Wykrywanie podsłuchów i GPS, czyli podstawa bezpiecznej komunikacji

W dzisiejszym wpisie dowiesz się w jaki sposób zabezpieczyć się przed podsłuchiwaniem rozmów. Co daje wykrywanie podsłuchów oraz co zrobić gdy podejrzewasz, że ktoś śledzi Twój samochód za pomocą GPS.

  Zapobieganie podsłuchom

W medycynie jest zasada, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Ma to również odzwierciedlenie w bezpiecznej komunikacji. Wiele osób podejmuje kroki – miedzy innymi wykrywanie podsłuchów. Wielu gdy podejrzewa, że doszło do niekontrolowanego wycieku informacji. Zapobiegać można na wiele sposobów. W biurze do pomieszczeń w których odbywają się ważne rozmowy można ograniczyć dostęp osobom postronnym. Minimalizuje to  ryzyko podłożenia podsłuchów przez osoby postronne. Kolejną sprawą jest cykliczne i prewencyjne sprawdzenie pomieszczeń. Pod kątem zainstalowanych urządzeń podsłuchowych i kamer. Pozwala to na wykrycie podsłuchu oraz w zależności od sytuacji na wykrycie kto taki podsłuch zainstalował. Na rynku są dostępne zagłuszacze podsłuchów. Oczywiście na wybrane sprzęty działają, jednak używanie ich nie jest zgodne z prawem.

Podsłuch w telefonie i komputerze

W biurze czy w domu zainstalowanie podsłuchu ma sens, gdy wiemy w których pomieszczeniach toczą się ważne rozmowy. W obecnych czasach każdy z nas posiada telefon. Jest to urządzenie które towarzyszy nam praktycznie 24 godziny na dobę. Aplikacje czy programy na komputer pozwalają monitorować działanie urządzenia oraz tego co się dzieje dookoła niego. Szpieg na telefonie pozwala na rejestrację rozmów telefonicznych, podgląd smsów, wykonanych zdjęć, a nawet dostęp online do kamery czy mikrofonu. Oznacza to, że będąc na drugim końcu świata osoba podsłuchująca na nieograniczony dostęp do tego co się dzieje na telefonie i dookoła niego. Warto dbać również o to żeby posiadane przez Ciebie urządzenie było wolne od tego typu oprogramowania. W sytuacjach, gdy podejrzewasz, że możesz mieć takiego szpiega, trzeba przeprowadzić wykrywanie podsłuchu w telefonie.

Wykrywanie GPS w aucie

Samochód jest dla wielu osób podstawowym środkiem komunikacji. Dla wielu jest to również miejsce rozmów telefonicznych czy osobistych. Konsekwencje wycieku adresów gdzie auto się przemieszcza oraz przeprowadzanych w nim rozmów dla wielu może być tragiczne w skutkach. Urządzenia śledzące pojazd mogą mieć różne formy. Tak naprawdę, instalatora tego typu sprzętu ogranicza tylko czas i dostęp do pojazdu. Z uwagi na budowę samochodu oraz możliwości zasilania urządzeń podsłuchowych i śledzących jest bardzo szeroki zakres sprzętu, który może zostać użyty. Nie bez znaczenia jest również fakt, że możliwości ukrycia sprzętu śledzącego jest wiele. Wykrywanie podsłuchów i GPS polega na sprawdzeniu czy w udostępnionym aucie są tego typu urządzenia. Czynności są realizowane za pomocą dedykowanego sprzętu, istotna jest też weryfikacja manualna oraz doświadczenie i znajomość budowy samochodu.

Wykrywanie podsłuchów - podsumowanie

Wykrywanie podsłuchów jest to usługa która jest  kierowana do przedsiębiorców, dbającym o to żeby ważne rozmowy pozostały w kręgu zainteresowanych osób. Wiele spraw związanych z nieuczciwą konkurencją czy wywiadem gospodarczym połączonych jest z pozyskiwaniem informacji przez konkurencję  za pomocą podsłuchów czy monitorowania pojazdu za pomocą GPS.

Również w przypadku spraw rozwodowych ważne jest to, żeby mieć świadomość czy nie jest się podsłuchiwanym. Wykrywanie podsłuchów jak i wykrywanie podsłuchu w telefonie da Ci pewność, że Twoje rozmowy pozostaną poza zasięgiem Twojej żony czy męża.    

Odwiedź nas na Facebooku